Til hovedinnhold
Asker Fotball Herrer Asker Skiklubb ansnes

Merkelig Tollås-mål sikret årets første seier

21.01.12

Å skru en corner rett i mål har hendt før - men langs bakken? Kristoffer Tollås' noe merkelige mål avgjorde årets første treningskamp mot Frigg.

Kristoffer Tollås ble matchvinner i årets første kamp. Her fra en annen snørik fight i fjor. Foto: sportsfotograf.no

Det i en kamp der Asker var best i store deler - men der Frigg yppet seg i siste halvdel av første omgang og der snøforholdene ødela noe av balltempoet (til tross for fantastisk arbeid med banen som gjorde spilleforholdene aboslutt akseptable i det store snøfallet).

Asker begynte altså best - og det var høyst fortjent da nykommeren Fredrik Notice kunne avslutte et godt angrep og sette inn 1-0. Årets første mål for Asker og Fredriks første for klubben...

Like fortjent var det ikke da Frigg utlignet før kampen var halvtimen gammel - en scoring mot spillets gang. Men etter 1-1-målet viste Frigg seg som en god motstander, og det tok tid før Asker igjen styrte oppgjøret.

Det gjorde de da kvarteret gjenstod og Asker fikk corner - som altså Kristoffer Tollås slo lavt mot første stolpe. Der gikk den først forbi en Frigg-forsvarer, så mellom keepers bein og i mål.

Dermed ble det seier i en kamp som var en god start på 2012.

- Her var det mye bra spill i begge ender av banen, og sportssjefen fikk se etter Asker-lag som fortsetter sitt gode banespill, kombinert med gode kombinasjoner offensivt. At laget har enda mer og gå på avslutningsmessig, samt kan bli enda vassere defensivt, kan tillegges snø-føyka, samt det faktum at det var årets første kamp, oppsummerer sportssjef Espen Falck.

Les Friggs rapport fra kampen her.


Asker spiller sin neste treningskamp borte mot Adeccoliga-laget Ull/Kisa neste lørdag.

Etter A-lagets kamp tok juniorlaget imot Moss, og etter en kamp med både bra offensvit spill, gode kombinasjoner såvel som enkeltmannsprestasjoner endte det med solide 5-1 til Asker.

- Selv om det ble to gode resultater for oss som klubb, er det på ingen måte grunn til å hvile seg på laubærene nå. Det er fortsatt knallhard jobbing som gjenstår, samt det er mye god matcing i treningskampene som kommer - både på a- og junior-hold. Men det smaker alltids godt med seier, smiler sportssjef Falck.



 

Kalender




Asker Fotballs Venner on Facebook




GENERALSPONSOR


HOVEDSAMARBEIDS-
PARTNERE











GULLKLUBBEN













 

SØLVKLUBBEN
























BRONSEKLUBBEN












Hovedsponsor
Barn og Ungdom


-->